Menu
Polski Zwiazek Badmintona
Home
Turnieje
Leagues
Kluby
Players
Polski
Menu
Log In
Menu
YOUNG Gdynia Cup 2020
Matches - sobota, 8 lutego 2020
Log In
YOUNG Gdynia Cup 2020
Polski Zwiazek Badmintona | Gdynia
8 lut 2020 to 9 lut 2020
Favorite
Overview
Matches
Players
Draws
Events
Seeded entries
Winners
More
sob.
8
lut
niedz.
9
lut
More
Match schedule
sobota, 8 lutego 2020
Venue
All venues
Hala Duża
Hala Mała
Venue
Search in player and club...
List view
Grid view
More
09:00
MS 30+
Round 1
Adwin Putteeraj
Witalij Darmin
W
4
21
3
21
H2H
MS 30+
Round 1
Robert Kowalski
W
Lucjan Kirol
21
12
21
17
H2H
MS 40+ - Group A
Round 1
Rafał Roman
Marek Miałkowski
W
11
21
12
21
H2H
MS 40+ - Group B
Round 1
Artur Węc
Rafał Molestak
W
11
21
8
21
H2H
MS 40+ - Group C
Round 1
Piotr Bondaruk [4]
W
Mirosław Chabowski
21
17
21
18
H2H
MS 45+ - Group A
Round 1
Paweł Marcinkowski
W
Rafal Szlazak
21
9
21
11
H2H
MS 45+ - Group A
Round 1
Pawel Shorin [1]
W
Mariusz Konopka
21
9
21
4
H2H
MS 45+ - Group B
Round 1
Arkadiusz Rozmus
W
Jacek Janik
21
14
21
12
H2H
09:25
MS 45+ - Group C
Round 1
Cezary Jachimek
Michał Ciołek
W
21
17
15
21
10
21
H2H
MS 45+ - Group D
Round 1
Tomasz Niemczyk
Dominik Statnik
W
1
21
5
21
H2H
MS 50+ - Group A
Round 1
George Yurov
Friedrich Liepe
W
9
21
5
21
H2H
MS 50+ - Group A
Round 1
Tomasz Bartosz [1]
W
Daniel Kuźmicz
21
10
21
16
H2H
MS 50+ - Group B
Round 1
Marek Maciejewski
W
Sławomir Narusz
21
13
21
11
H2H
MS 50+ - Group C
Round 1
Kazimir Janius [4]
W
Dariusz Milke
21
17
21
12
H2H
MS 55+ - Group A
Round 1
Zbigniew Grzęda
Mirosław Adamczyk
W
21
23
17
21
H2H
MS 55+ - Group A
Round 1
Alexey Ursov [1]
W
Mariusz Michniewicz
21
18
21
19
H2H
09:50
MS 55+ - Group B
Round 1
Marek Błażewicz
W
Józef Wiatr
21
16
14
21
21
12
H2H
MS 65+
Round 1
Jerzy Ptaszyński
Zbigniew Sowiński
W
12
21
16
21
H2H
WS 35+
Round 1
Karolina Żeromska
Dominika Cygan
W
16
21
19
21
H2H
WS 40+
Round 1
Dorota Grzejdak
W
Magdalena Koziar
21
10
21
10
H2H
WS 45+
Round 1
Svetlana Lovkis
Ewa Golańska
W
10
21
4
21
H2H
WS 60+
Round 1
Anna Sadowska
W
Krystyna Cielecka
21
11
21
17
H2H
MS 55+ - Group C
Round 2
Andrzej Pastuszak [4]
W
Henryk Wirzinkiewicz [3]
21
18
21
13
H2H
10:15
MD 30+
Round 1
Witalij Darmin
Robert Kowalski
W
Lucjan Kirol
Krzysztof Macielak
21
12
21
9
H2H
MD 30+
Round 1
Adwin Putteeraj
Marcin Woźniak
W
Krzysztof Czajka
Radosław Rathnau
21
13
21
12
H2H
MD 40+ - Group A
Round 1
Piotr Bondaruk [1]
Jerzy Szałapski
W
Daniel Kuźmicz
Artur Węc
21
4
21
10
H2H
MD 40+ - Group B
Round 1
Daniel Lesner [2]
Adam Łobaczewski
W
Marcin Cyranowski
Jacek Janik
21
10
21
10
H2H
MD 40+ - Group B
Round 1
Dominik Statnik [4]
Leszek Wild
W
Mirosław Chabowski
Mariusz Wojciechowski
21
5
21
13
H2H
MD 40+ - Group A
Round 1
Marek Miałkowski [3]
Rafał Molestak
W
Marcin Pniewski
Józef Wiatr
21
6
21
7
H2H
MD 45+ - Group A
Round 1
Cezary Jachimek
Tomasz Niemczyk
Marek Maciejewski
Arkadiusz Rozmus
W
12
21
16
21
H2H
MD 45+ - Group B
Round 1
Mariusz Konopka
Paweł Wąsowicz
Tomasz Bartosz
Paweł Marcinkowski
W
21
11
10
21
9
21
H2H
10:40
MD 45+ - Group C
Round 1
Adam Konkol [3]
Wojciech Selke
Bartosz Drozdowicz
Józef Orzoł
W
8
21
15
21
H2H
MD 50+
Round 1
Maciej Bysikiewicz
Zbigniew Dorna
W
Georgy Iakovenko
Kazimir Janius
21
11
21
10
H2H
MD 50+
Round 1
Artur Lugowow
Alexey Ursov
W
Marek Błażewicz
Andrzej Pastuszak
21
12
21
13
H2H
MD 60+
Round 1
Jerzy Ptaszyński
Andrzej Struensee
Zbigniew Grzęda
Marek Sadowski
W
20
22
18
21
H2H
WD 25+ - Group A
Round 1
Krystyna Polakowska [4]
Karolina Żeromska
W
Dorota Grzejdak
Anna Kocimska
23
21
14
21
29
27
H2H
WD 25+ - Group B
Round 1
Magdalena Jaworek [2]
Ewa Morawiec
Urszula Grządzielska-Zblewska
Agnieszka Szrajda
W
13
21
8
21
H2H
WD 25+ - Group A
Round 1
Joanna Fidos [1]
Monika Kowalczyk
W
Liubov Orlichenko
Anna Sanocka-Silska
21
6
21
5
H2H
WD 25+ - Group B
Round 1
Dominika Cygan [3]
Olga Koniuch
W
Swietłana Drude
Aleksandra Ershova
21
7
21
11
H2H
11:05
WD 40+
Round 1
Beata Krutz-Szczecina
Svetlana Lovkis
W
Magdalena Czajka
Marlena Wdowczyk
21
19
21
15
H2H
WD 40+
Round 1
Magdalena Koziar
Justyna Kozłowska-Jones
Elżbieta Fularczyk
Ewa Golańska
W
7
21
8
21
H2H
XD 30+ - Group A
Round 1
Łukasz Szmel
Olga Koniuch
Łukasz Jończyk
Krystyna Polakowska
W
19
21
21
6
10
21
H2H
XD 30+ - Group A
Round 1
Łukasz Komar [1]
Joanna Fidos
W
Adam Konkol
Anna Sanocka-Silska
21
19
21
7
H2H
XD 30+ - Group B
Round 1
Radosław Rathnau
Liubov Orlichenko
Pawel Shorin
Aleksandra Ershova
W
16
21
13
21
H2H
XD 30+ - Group C
Round 1
Michał Suski [3]
Dominika Cygan
W
Daniel Lesner
Katarzyna Flaga
21
8
21
7
H2H
XD 40+ - Group A
Round 1
Wojciech Selke
Edyta Selke
W
Mariusz Wojciechowski
Krystyna Cielecka
21
18
21
13
H2H
XD 40+ - Group C
Round 1
Jacek Lewandowski [3]
Ewa Orzelska
W
Rafał Roman
Sylwia Roman
21
10
21
10
H2H
11:30
XD 40+ - Group B
Round 1
Krzysztof Macielak
Dorota Rajczyk-Gałkowska
W
Marcin Cyranowski
Magdalena Koziar
21
10
21
10
H2H
XD 45+ - Group A
Round 1
Mariusz Michniewicz [4]
Anna Sadowska
W
George Yurov
Svetlana Lovkis
21
3
21
4
H2H
XD 45+ - Group A
Round 1
Jerzy Szałapski [1]
Anna Białasiewicz
W
Krzysztof Czajka
Magdalena Czajka
21
10
21
8
H2H
XD 45+ - Group B
Round 1
Klaus Stiens [3]
Beata Krutz-Szczecina
W
Józef Orzoł
Elżbieta Fularczyk
21
11
21
18
H2H
MS 30+
Round 2
Adam Gębala
Robert Kowalski
W
17
21
20
22
H2H
MS 30+
Round 2
Adwin Putteeraj
W
Lucjan Kirol
Walkover
H2H
MS 40+ - Group A
Round 2
Dawid Krawiec [1]
W
Rafał Roman
21
13
21
3
H2H
MS 40+ - Group B
Round 2
Michał Suski [2]
W
Artur Węc
21
4
21
6
H2H
11:55
MS 40+ - Group C
Round 2
Leszek Wild [3]
Piotr Bondaruk [4]
W
9
21
20
22
H2H
MS 45+ - Group A
Round 2
Pawel Shorin [1]
W
Paweł Marcinkowski
21
12
21
18
H2H
MS 45+ - Group A
Round 2
Rafal Szlazak
W
Mariusz Konopka
21
13
21
11
H2H
MS 45+ - Group B
Round 2
Michał Iwan [2]
Arkadiusz Rozmus
W
16
21
19
21
H2H
MS 45+ - Group C
Round 2
Mariusz Naus [3]
Cezary Jachimek
W
21
12
17
21
15
21
H2H
MS 45+ - Group D
Round 2
Paweł Wąsowicz [4]
W
Tomasz Niemczyk
21
12
21
8
H2H
MS 50+ - Group A
Round 2
Tomasz Bartosz [1]
W
George Yurov
21
11
21
9
H2H
MS 50+ - Group A
Round 2
Friedrich Liepe
W
Daniel Kuźmicz
21
16
21
11
H2H
12:20
MS 50+ - Group B
Round 2
Umesh Wadhwa [2]
W
Marek Maciejewski
21
13
21
14
H2H
MS 50+ - Group C
Round 2
Georgy Iakovenko [3]
Kazimir Janius [4]
W
6
21
11
21
H2H
MS 55+ - Group A
Round 2
Alexey Ursov [1]
W
Zbigniew Grzęda
21
16
21
16
H2H
MS 55+ - Group A
Round 2
Mirosław Adamczyk
Mariusz Michniewicz
W
21
18
18
21
18
21
H2H
MS 55+ - Group B
Round 2
Piotr Lipiński [2]
W
Marek Błażewicz
14
21
21
14
21
14
H2H
MS 65+
Round 2
Andrzej Struensee
W
Jerzy Ptaszyński
21
11
21
11
H2H
WS 35+
Round 2
Karolina Żeromska
W
Magdalena Kołaczkowska
Walkover
H2H
MS 55+ - Group C
Round 1
Henryk Wirzinkiewicz [3]
Andrzej Kaftański
W
15
21
21
18
16
21
H2H
12:45
WS 35+
Round 2
Katarzyna Flaga
Dominika Cygan
W
7
21
7
21
H2H
WS 40+
Round 2
Edyta Selke
Dorota Grzejdak
W
8
21
10
21
H2H
WS 45+
Round 2
Justyna Kozłowska-Jones
W
Svetlana Lovkis
21
9
21
13
H2H
WS 60+
Round 2
Felicja Nowak
Walkover
Anna Sadowska
W
H2H
MD 30+
Round 2
Mariusz Pakulski
Łukasz Szmel
W
Adwin Putteeraj
Marcin Woźniak
21
16
21
18
H2H
MD 30+
Round 2
Witalij Darmin
Robert Kowalski
W
Krzysztof Czajka
Radosław Rathnau
22
20
21
8
H2H
MD 40+ - Group A
Round 2
Piotr Bondaruk [1]
Jerzy Szałapski
W
Marek Miałkowski [3]
Rafał Molestak
21
9
21
14
H2H
MD 40+ - Group A
Round 2
Marcin Pniewski
Józef Wiatr
W
Daniel Kuźmicz
Artur Węc
16
21
21
15
22
20
H2H
13:10
MD 40+ - Group B
Round 2
Daniel Lesner [2]
Adam Łobaczewski
Dominik Statnik [4]
Leszek Wild
W
11
21
7
21
H2H
MD 40+ - Group B
Round 2
Mirosław Chabowski
Mariusz Wojciechowski
W
Marcin Cyranowski
Jacek Janik
21
11
21
10
H2H
MD 45+ - Group A
Round 2
Gustaw Dudka [1]
Jacek Lewandowski
W
Cezary Jachimek
Tomasz Niemczyk
21
12
21
17
H2H
MD 45+ - Group B
Round 2
Michał Iwan [2]
Mariusz Naus
Mariusz Konopka
Paweł Wąsowicz
W
15
21
16
21
H2H
MD 45+ - Group C
Round 2
Friedrich Liepe [4]
Klaus Stiens
W
Adam Konkol [3]
Wojciech Selke
21
14
21
16
H2H
MD 50+
Round 2
Artur Lugowow
Alexey Ursov
Maciej Bysikiewicz
Zbigniew Dorna
W
13
21
21
17
17
21
H2H
MD 50+
Round 2
Georgy Iakovenko
Kazimir Janius
Marek Błażewicz
Andrzej Pastuszak
W
9
21
7
21
H2H
MD 60+
Round 2
Andrzej Kaftański
Marek Rosa
W
Jerzy Ptaszyński
Andrzej Struensee
21
9
21
12
H2H
13:35
WD 25+ - Group A
Round 2
Joanna Fidos [1]
Monika Kowalczyk
W
Krystyna Polakowska [4]
Karolina Żeromska
21
15
21
18
H2H
WD 25+ - Group A
Round 2
Dorota Grzejdak
Anna Kocimska
W
Liubov Orlichenko
Anna Sanocka-Silska
21
7
21
4
H2H
WD 25+ - Group B
Round 2
Magdalena Jaworek [2]
Ewa Morawiec
Dominika Cygan [3]
Olga Koniuch
W
12
21
4
21
H2H
WD 25+ - Group B
Round 2
Swietłana Drude
Aleksandra Ershova
Urszula Grządzielska-Zblewska
Agnieszka Szrajda
W
9
21
15
21
H2H
WD 40+
Round 2
Ewa Orzelska
Dorota Rajczyk-Gałkowska
W
Magdalena Koziar
Justyna Kozłowska-Jones
21
14
21
4
H2H
WD 40+
Round 2
Beata Krutz-Szczecina
Svetlana Lovkis
Elżbieta Fularczyk
Ewa Golańska
W
11
21
7
21
H2H
XD 45+ - Group A
Round 2
Jerzy Szałapski [1]
Anna Białasiewicz
W
Mariusz Michniewicz [4]
Anna Sadowska
21
13
21
14
H2H
MS 30+
Round 3
Adam Gębala
W
Adwin Putteeraj
16
21
21
19
21
15
H2H
14:00
XD 30+ - Group A
Round 2
Łukasz Komar [1]
Joanna Fidos
W
Łukasz Szmel
Olga Koniuch
21
13
21
17
H2H
XD 30+ - Group A
Round 2
Łukasz Jończyk
Krystyna Polakowska
W
Adam Konkol
Anna Sanocka-Silska
21
15
21
15
H2H
XD 30+ - Group B
Round 2
Mariusz Pakulski [2]
Magdalena Jaworek
W
Radosław Rathnau
Liubov Orlichenko
21
15
21
15
H2H
XD 30+ - Group C
Round 2
Marcin Woźniak [4]
Ewa Morawiec
Michał Suski [3]
Dominika Cygan
W
10
21
6
21
H2H
XD 40+ - Group A
Round 2
Dawid Krawiec [1]
Anna Kocimska
W
Wojciech Selke
Edyta Selke
22
20
21
18
H2H
XD 40+ - Group B
Round 2
Gustaw Dudka [2]
Urszula Grządzielska-Zblewska
W
Krzysztof Macielak
Dorota Rajczyk-Gałkowska
21
14
18
21
21
14
H2H
XD 40+ - Group C
Round 2
Adam Łobaczewski [4]
Marlena Wdowczyk
Jacek Lewandowski [3]
Ewa Orzelska
W
10
21
16
21
H2H
XD 45+ - Group A
Round 2
George Yurov
Svetlana Lovkis
Krzysztof Czajka
Magdalena Czajka
W
6
21
17
21
H2H
14:25
XD 45+ - Group B
Round 2
Artur Lugowow [2]
Natasza Lugowowa
Klaus Stiens [3]
Beata Krutz-Szczecina
W
14
21
16
21
H2H
MS 30+
Round 3
Witalij Darmin
W
Lucjan Kirol
Walkover
H2H
MS 40+ - Group A
Round 3
Dawid Krawiec [1]
W
Marek Miałkowski
21
13
21
14
H2H
MS 40+ - Group C
Round 3
Leszek Wild [3]
Mirosław Chabowski
W
21
18
16
21
8
21
H2H
MS 45+ - Group A
Round 3
Pawel Shorin [1]
W
Rafal Szlazak
21
12
21
12
H2H
MS 45+ - Group A
Round 3
Paweł Marcinkowski
W
Mariusz Konopka
21
8
21
18
H2H
MS 45+ - Group B
Round 3
Michał Iwan [2]
W
Jacek Janik
21
16
21
19
H2H
MS 40+ - Group B
Round 3
Michał Suski [2]
W
Rafał Molestak
21
9
21
18
H2H
14:50
MS 45+ - Group D
Round 3
Paweł Wąsowicz [4]
Dominik Statnik
W
8
21
11
21
H2H
MS 45+ - Group C
Round 3
Mariusz Naus [3]
Michał Ciołek
W
21
19
17
21
24
26
H2H
MS 50+ - Group A
Round 3
Tomasz Bartosz [1]
W
Friedrich Liepe
21
19
21
16
H2H
MS 50+ - Group A
Round 3
George Yurov
Daniel Kuźmicz
W
12
21
15
21
H2H
MS 50+ - Group B
Round 3
Umesh Wadhwa [2]
W
Sławomir Narusz
Walkover
H2H
MS 50+ - Group C
Round 3
Georgy Iakovenko [3]
Dariusz Milke
W
17
21
5
21
H2H
MS 55+ - Group A
Round 3
Alexey Ursov [1]
W
Mirosław Adamczyk
21
14
21
10
H2H
MS 55+ - Group A
Round 3
Zbigniew Grzęda
Mariusz Michniewicz
W
10
21
10
21
H2H
15:15
MS 55+ - Group B
Round 3
Piotr Lipiński [2]
W
Józef Wiatr
21
17
21
12
H2H
MS 55+ - Group C
Round 3
Andrzej Pastuszak [4]
W
Andrzej Kaftański
21
19
17
21
21
19
H2H
MS 65+
Round 3
Andrzej Struensee
W
Zbigniew Sowiński
21
7
21
12
H2H
WS 35+
Round 3
Karolina Żeromska
W
Katarzyna Flaga
21
8
21
8
H2H
WS 35+
Round 3
Magdalena Kołaczkowska
Walkover
Dominika Cygan
W
H2H
WS 40+
Round 3
Edyta Selke
W
Magdalena Koziar
21
16
21
7
H2H
WS 45+
Round 3
Justyna Kozłowska-Jones
Ewa Golańska
W
4
21
7
21
H2H
WS 60+
Round 3
Felicja Nowak
Walkover
Krystyna Cielecka
W
H2H
15:40
MD 30+
Round 3
Mariusz Pakulski
Łukasz Szmel
W
Witalij Darmin
Robert Kowalski
21
11
21
14
H2H
MD 30+
Round 3
Lucjan Kirol
Krzysztof Macielak
Walkover
Krzysztof Czajka
Radosław Rathnau
W
H2H
MD 40+ - Group B
Round 3
Daniel Lesner [2]
Adam Łobaczewski
Mirosław Chabowski
Mariusz Wojciechowski
W
15
21
14
21
H2H
MD 40+ - Group B
Round 3
Dominik Statnik [4]
Leszek Wild
W
Marcin Cyranowski
Jacek Janik
21
2
21
5
H2H
MD 40+ - Group A
Round 3
Marek Miałkowski [3]
Rafał Molestak
W
Daniel Kuźmicz
Artur Węc
21
7
21
14
H2H
MD 40+ - Group A
Round 3
Piotr Bondaruk [1]
Jerzy Szałapski
W
Marcin Pniewski
Józef Wiatr
21
10
21
10
H2H
MD 45+ - Group A
Round 3
Gustaw Dudka [1]
Jacek Lewandowski
W
Marek Maciejewski
Arkadiusz Rozmus
21
8
21
9
H2H
MD 45+ - Group B
Round 3
Michał Iwan [2]
Mariusz Naus
Tomasz Bartosz
Paweł Marcinkowski
W
12
21
9
21
H2H
16:05
MD 45+ - Group C
Round 3
Friedrich Liepe [4]
Klaus Stiens
Bartosz Drozdowicz
Józef Orzoł
W
15
21
19
21
H2H
MD 50+
Round 3
Artur Lugowow
Alexey Ursov
W
Georgy Iakovenko
Kazimir Janius
19
21
21
18
21
17
H2H
MD 50+
Round 3
Maciej Bysikiewicz
Zbigniew Dorna
W
Marek Błażewicz
Andrzej Pastuszak
21
17
17
21
21
6
H2H
MD 60+
Round 3
Andrzej Kaftański
Marek Rosa
W
Zbigniew Grzęda
Marek Sadowski
21
13
21
11
H2H
WD 25+ - Group A
Round 3
Joanna Fidos [1]
Monika Kowalczyk
Dorota Grzejdak
Anna Kocimska
W
11
21
14
21
H2H
WD 25+ - Group A
Round 3
Krystyna Polakowska [4]
Karolina Żeromska
W
Liubov Orlichenko
Anna Sanocka-Silska
21
3
21
7
H2H
WD 25+ - Group B
Round 3
Magdalena Jaworek [2]
Ewa Morawiec
W
Swietłana Drude
Aleksandra Ershova
21
16
21
17
H2H
WD 25+ - Group B
Round 3
Dominika Cygan [3]
Olga Koniuch
W
Urszula Grządzielska-Zblewska
Agnieszka Szrajda
21
16
21
17
H2H
16:30
WD 40+
Round 3
Ewa Orzelska
Dorota Rajczyk-Gałkowska
W
Beata Krutz-Szczecina
Svetlana Lovkis
21
5
21
3
H2H
WD 40+
Round 3
Magdalena Czajka
Marlena Wdowczyk
Elżbieta Fularczyk
Ewa Golańska
W
7
21
8
21
H2H
XD 30+ - Group A
Round 3
Łukasz Komar [1]
Joanna Fidos
W
Łukasz Jończyk
Krystyna Polakowska
18
21
21
10
21
11
H2H
XD 30+ - Group A
Round 3
Łukasz Szmel
Olga Koniuch
W
Adam Konkol
Anna Sanocka-Silska
21
5
21
15
H2H
XD 30+ - Group B
Round 3
Mariusz Pakulski [2]
Magdalena Jaworek
W
Pawel Shorin
Aleksandra Ershova
21
12
11
21
21
17
H2H
XD 30+ - Group C
Round 3
Marcin Woźniak [4]
Ewa Morawiec
W
Daniel Lesner
Katarzyna Flaga
21
16
21
10
H2H
XD 40+ - Group A
Round 3
Dawid Krawiec [1]
Anna Kocimska
W
Mariusz Wojciechowski
Krystyna Cielecka
21
18
21
17
H2H
XD 40+ - Group B
Round 3
Gustaw Dudka [2]
Urszula Grządzielska-Zblewska
W
Marcin Cyranowski
Magdalena Koziar
21
7
21
7
H2H
16:55
XD 45+ - Group A
Round 3
Jerzy Szałapski [1]
Anna Białasiewicz
W
George Yurov
Svetlana Lovkis
21
8
21
13
H2H
XD 45+ - Group A
Round 3
Mariusz Michniewicz [4]
Anna Sadowska
W
Krzysztof Czajka
Magdalena Czajka
21
18
21
13
H2H
XD 45+ - Group B
Round 3
Artur Lugowow [2]
Natasza Lugowowa
Józef Orzoł
Elżbieta Fularczyk
W
21
23
8
21
H2H
MS 30+
Round 4
Robert Kowalski
Adwin Putteeraj
W
13
21
21
16
18
21
H2H
MS 30+
Round 4
Adam Gębala
Witalij Darmin
W
16
21
16
21
H2H
MS 40+
Semi final
Piotr Bondaruk [4]
Michał Suski [2]
W
13
21
13
21
H2H
MS 45+
Semi final
Pawel Shorin [1]
Dominik Statnik
W
13
21
19
21
H2H
17:20
MS 45+
Semi final
Michał Ciołek
W
Arkadiusz Rozmus
21
13
21
12
H2H
MS 50+
Semi final
Kazimir Janius [4]
Umesh Wadhwa [2]
W
12
21
12
21
H2H
MS 55+
Semi final
Andrzej Pastuszak [4]
Piotr Lipiński [2]
W
17
21
17
21
H2H
WD 25+
Final
Dorota Grzejdak
Anna Kocimska
W
Dominika Cygan [3]
Olga Koniuch
21
8
21
9
H2H
WD 40+
Round 4
Magdalena Koziar
Justyna Kozłowska-Jones
W
Beata Krutz-Szczecina
Svetlana Lovkis
21
14
21
14
H2H
WD 40+
Round 4
Ewa Orzelska
Dorota Rajczyk-Gałkowska
W
Magdalena Czajka
Marlena Wdowczyk
21
10
21
7
H2H
MD 30+
Round 4
Adwin Putteeraj
Marcin Woźniak
Witalij Darmin
Robert Kowalski
W
17
21
18
21
H2H
MD 30+
Round 4
Mariusz Pakulski
Łukasz Szmel
W
Lucjan Kirol
Krzysztof Macielak
Walkover
H2H
17:45
MD 40+
Final
Piotr Bondaruk [1]
Jerzy Szałapski
Dominik Statnik [4]
Leszek Wild
W
21
16
16
21
16
21
H2H
MD 45+
Semi final
Bartosz Drozdowicz
Józef Orzoł
W
Tomasz Bartosz
Paweł Marcinkowski
21
17
21
10
H2H
MS 30+
Round 5
Robert Kowalski
Witalij Darmin
W
15
21
19
21
H2H
MS 30+
Round 5
Adam Gębala
W
Lucjan Kirol
Walkover
H2H
MS 55+
Final
Alexey Ursov [1]
W
Piotr Lipiński [2]
21
16
21
15
H2H
WD 40+
Round 5
Magdalena Koziar
Justyna Kozłowska-Jones
W
Magdalena Czajka
Marlena Wdowczyk
15
21
21
10
21
10
H2H
WD 40+
Round 5
Ewa Orzelska
Dorota Rajczyk-Gałkowska
W
Elżbieta Fularczyk
Ewa Golańska
21
15
21
10
H2H
MD 30+
Round 5
Mariusz Pakulski
Łukasz Szmel
W
Krzysztof Czajka
Radosław Rathnau
21
14
21
16
H2H
18:10
XD 30+
Semi final
Michał Suski [3]
Dominika Cygan
Mariusz Pakulski [2]
Magdalena Jaworek
W
16
21
21
12
17
21
H2H
XD 40+
Semi final
Jacek Lewandowski [3]
Ewa Orzelska
W
Gustaw Dudka [2]
Urszula Grządzielska-Zblewska
21
19
21
16
H2H
XD 45+
Final
Jerzy Szałapski [1]
Anna Białasiewicz
Klaus Stiens [3]
Beata Krutz-Szczecina
W
21
11
15
21
15
21
H2H
18:35
MS 40+
Final
Dawid Krawiec [1]
W
Michał Suski [2]
16
21
21
16
21
19
H2H
MS 45+
Final
Dominik Statnik
W
Michał Ciołek
21
4
21
5
H2H
MS 50+
Final
Tomasz Bartosz [1]
W
Umesh Wadhwa [2]
21
16
15
21
23
21
H2H
MD 30+
Round 5
Adwin Putteeraj
Marcin Woźniak
W
Lucjan Kirol
Krzysztof Macielak
Walkover
H2H
19:00
MD 45+
Final
Gustaw Dudka [1]
Jacek Lewandowski
W
Bartosz Drozdowicz
Józef Orzoł
21
17
21
17
H2H
19:25
XD 30+
Final
Łukasz Komar [1]
Joanna Fidos
Mariusz Pakulski [2]
Magdalena Jaworek
W
17
21
21
17
14
21
H2H
XD 40+
Final
Dawid Krawiec [1]
Anna Kocimska
W
Jacek Lewandowski [3]
Ewa Orzelska
Retired
21
13
H2H