Menu
Polski Zwiazek Badmintona
Home
Turnieje
Leagues
Kluby
Players
Polski
Menu
Log In
Menu
Seniorski Turniej Badmintona wel.com mobile
Matches - sobota, 23 września 2017
Log In
Seniorski Turniej Badmintona wel.com mobile
Polski Zwiazek Badmintona | Lubniewice
23 wrz 2017
Favorite
Overview
Matches
Players
Draws
Events
Seeded entries
Winners
More
Match schedule
sobota, 23 września 2017
Search in player and club...
List view
Grid view
More
09:00
XD 30+
Round 1
Arkadiusz Sawczyn
Katarzyna Piekarz
Adam Górniak
Monika Krzykwa
W
11
21
10
21
H2H
XD 30+
Round 1
Robert Aleksandrowicz [2]
Urszula Zielińska
W
Robert Robakowski
Justyna Grzybek
21
7
21
17
H2H
XD 40+
Round 1
Robert Bany
Katarzyna Matys
Gustaw Dudka
Beata Szczecina
W
15
21
8
21
H2H
XD 40+
Round 1
Boulos Alnajjar
Antje Fleck
Medard Marcinkowski
Alicja Kloch
W
21
19
8
21
19
21
H2H
MD 45+
Round 1
Tomasz Charkiewicz
Zbigniew Michalik
W
Waldemar Adamski
Sławomir Piechnik
21
8
21
5
H2H
09:30
MS 35+
Round 1
Krzysztof Polechajło
Marcin Grzywacz
W
9
21
17
21
H2H
MS 35+
Round 1
Dawid Krawiec [2]
W
Krzysztof Garbacz
21
11
21
19
H2H
MD 40+
Round 1
Jacek Lewandowski
Benno Raj
W
Bartłomiej Drewicz
Bogdan Zianowicz
21
13
17
21
21
14
H2H
MS 40+ - Grupa 1
Round 1
Łukasz Chojnacki [3/4]
W
Paweł Januchowski
21
14
21
18
H2H
MS 30+
Round 1
Tomasz Kuć
Damian Janiaczyk
W
12
21
10
21
H2H
10:00
XD 30+
Round 2
Maciej Żołnierzów [1]
Aleksandra Żołnierzów
Robert Aleksandrowicz [2]
Urszula Zielińska
W
16
21
6
21
H2H
XD 30+
Round 2
Arkadiusz Sawczyn
Katarzyna Piekarz
Robert Robakowski
Justyna Grzybek
W
17
21
17
21
H2H
XD 40+
Round 2
Piotr Kwieciński [1]
Iwona Ryśnik
W
Boulos Alnajjar
Antje Fleck
21
19
21
12
H2H
XD 40+
Round 2
Robert Bany
Katarzyna Matys
W
Medard Marcinkowski
Alicja Kloch
18
21
21
9
21
19
H2H
MD 45+
Round 2
Grzegorz Pilarski [1]
Andrzej Przytulski
W
Adam Górniak [2]
Sławomir Kowalski
21
17
21
17
H2H
MS 40+ - Grupa 2
Round 1
Adam Grzesiak [3/4]
W
Gustaw Dudka
21
12
21
16
H2H
10:30
MD 30+
Round 1
Damian Janiaczyk [1]
Adwin Putteeraj
W
Tomasz Kuć
Krzysztof Polechajło
21
13
21
11
H2H
MS 40+ - Grupa 1
Round 1
Jacek Lewandowski [1]
W
Bogdan Zianowicz
21
17
21
9
H2H
MS 40+ - Grupa 2
Round 1
Mariusz Troszak [2]
W
Bartłomiej Drewicz
21
17
21
15
H2H
MS 55+ - Grupa 2
Round 1
Waldemar Adamski [3]
Zbigniew Michalik
W
14
21
12
21
H2H
MS 35+
Round 2
Marcin Puciato [1]
W
Dawid Krawiec [2]
21
19
21
15
H2H
MS 45+ - Grupa 1
Round 2
Benno Raj [1]
Tomasz Charkiewicz [4]
W
15
21
17
21
H2H
11:00
XD 30+
Round 3
Maciej Żołnierzów [1]
Aleksandra Żołnierzów
W
Arkadiusz Sawczyn
Katarzyna Piekarz
21
12
21
18
H2H
XD 30+
Round 3
Adam Górniak
Monika Krzykwa
Robert Robakowski
Justyna Grzybek
W
27
29
18
21
H2H
XD 40+
Round 3
Piotr Kwieciński [1]
Iwona Ryśnik
W
Robert Bany
Katarzyna Matys
21
8
21
15
H2H
XD 40+
Round 3
Gustaw Dudka
Beata Szczecina
W
Medard Marcinkowski
Alicja Kloch
21
4
21
23
21
5
H2H
MD 30+
Round 1
Robert Aleksandrowicz [2]
Dawid Krawiec
W
Marcin Grzywacz
Marcin Puciato
22
20
15
21
25
23
H2H
MS 55+ - Grupa 1
Round 1
Boulos Alnajjar
Andrzej Struensee
W
19
21
21
13
17
21
H2H
11:30
MS 45+ - Grupa 1
Round 1
Benno Raj [1]
Andrzej Przytulski
W
9
21
17
21
H2H
MS 45+ - Grupa 2
Round 1
Sławomir Kowalski [2]
W
Zbigniew Goldwasser
21
17
12
21
21
19
H2H
MS 35+
Round 2
Krzysztof Polechajło
Krzysztof Garbacz
W
12
21
12
21
H2H
MS 30+
Round 2
Adwin Putteeraj [1]
W
Tomasz Kuć
21
11
21
9
H2H
MS 40+ - Grupa 1
Round 2
Jacek Lewandowski [1]
Łukasz Chojnacki [3/4]
W
18
21
21
19
13
21
H2H
12:00
XD 30+
Round 4
Robert Aleksandrowicz [2]
Urszula Zielińska
W
Arkadiusz Sawczyn
Katarzyna Piekarz
21
6
21
4
H2H
XD 30+
Round 4
Maciej Żołnierzów [1]
Aleksandra Żołnierzów
W
Adam Górniak
Monika Krzykwa
21
16
21
10
H2H
XD 40+
Round 4
Boulos Alnajjar
Antje Fleck
W
Robert Bany
Katarzyna Matys
22
20
18
21
22
20
H2H
XD 40+
Round 4
Piotr Kwieciński [1]
Iwona Ryśnik
W
Gustaw Dudka
Beata Szczecina
22
20
21
8
H2H
MD 40+
Round 1
Paweł Januchowski [2]
Mariusz Troszak
W
Łukasz Chojnacki
Medard Marcinkowski
21
10
21
9
H2H
MS 40+ - Grupa 2
Round 3
Adam Grzesiak [3/4]
W
Bartłomiej Drewicz
21
13
21
13
H2H
12:30
MD 30+
Round 2
Marcin Grzywacz
Marcin Puciato
W
Tomasz Kuć
Krzysztof Polechajło
21
7
21
9
H2H
MD 40+
Round 2
Piotr Kwieciński [1]
Maciej Żołnierzów
W
Paweł Januchowski [2]
Mariusz Troszak
14
21
21
18
21
14
H2H
MD 45+
Round 2
Tomasz Charkiewicz
Zbigniew Michalik
W
Zbigniew Goldwasser
Robert Robakowski
22
20
21
16
H2H
MD 45+
Round 4
Grzegorz Pilarski [1]
Andrzej Przytulski
W
Waldemar Adamski
Sławomir Piechnik
21
6
21
15
H2H
MS 30+
Round 3
Adwin Putteeraj [1]
W
Damian Janiaczyk
21
14
21
14
H2H
13:00
XD 30+
Round 5
Robert Aleksandrowicz [2]
Urszula Zielińska
W
Adam Górniak
Monika Krzykwa
21
17
21
13
H2H
XD 30+
Round 5
Maciej Żołnierzów [1]
Aleksandra Żołnierzów
Robert Robakowski
Justyna Grzybek
W
13
21
21
19
14
21
H2H
XD 40+
Round 5
Boulos Alnajjar
Antje Fleck
Gustaw Dudka
Beata Szczecina
W
16
21
8
21
H2H
XD 40+
Round 5
Piotr Kwieciński [1]
Iwona Ryśnik
W
Medard Marcinkowski
Alicja Kloch
21
16
21
7
H2H
MS 40+ - Grupa 1
Round 3
Łukasz Chojnacki [3/4]
W
Bogdan Zianowicz
18
21
23
21
21
10
H2H
MS 45+ - Grupa 2
Round 3
Sławomir Kowalski [2]
W
Arkadiusz Sawczyn
25
23
21
19
H2H
13:30
MD 40+
Round 4
Paweł Januchowski [2]
Mariusz Troszak
Jacek Lewandowski
Benno Raj
W
19
21
21
12
23
25
H2H
MD 45+
Round 3
Grzegorz Pilarski [1]
Andrzej Przytulski
W
Tomasz Charkiewicz
Zbigniew Michalik
22
20
21
23
21
14
H2H
MS 35+
Round 3
Marcin Puciato [1]
W
Krzysztof Polechajło
21
11
21
11
H2H
MS 35+
Round 3
Marcin Grzywacz
Krzysztof Garbacz
W
13
21
13
21
H2H
MS 55+ - Grupa 2
Round 2
Jacek Żuromski [2]
W
Waldemar Adamski [3]
21
10
21
14
H2H
14:00
MD 40+
Round 2
Jacek Lewandowski
Benno Raj
W
Łukasz Chojnacki
Medard Marcinkowski
21
19
17
21
21
9
H2H
MD 40+
Round 4
Piotr Kwieciński [1]
Maciej Żołnierzów
W
Bartłomiej Drewicz
Bogdan Zianowicz
21
10
21
17
H2H
MD 45+
Round 1
Adam Górniak [2]
Sławomir Kowalski
W
Zbigniew Goldwasser
Robert Robakowski
21
15
21
10
H2H
MS 45+ - Grupa 1
Round 1
Tomasz Charkiewicz [4]
W
Robert Bany
21
9
21
9
H2H
MS 55+ - Grupa 1
Round 2
Sławomir Piechnik [1]
Boulos Alnajjar
W
14
21
7
21
H2H
WD 25+
Round 1
Iwona Ryśnik [1]
Aleksandra Żołnierzów
Monika Krzykwa
Katarzyna Matys
W
21
17
13
21
17
21
H2H
14:30
MS 35+
Round 4
Dawid Krawiec [2]
W
Krzysztof Polechajło
21
10
21
8
H2H
MS 35+
Round 4
Marcin Puciato [1]
W
Marcin Grzywacz
15
21
21
12
21
15
H2H
MS 40+ - Grupa 2
Round 2
Mariusz Troszak [2]
Adam Grzesiak [3/4]
W
15
21
17
21
H2H
MS 45+ - Grupa 2
Round 1
Grzegorz Pilarski [3]
W
Arkadiusz Sawczyn
Walkover
H2H
WD 25+
Round 1
Justyna Grzybek [2]
Urszula Zielińska
W
Antje Fleck
Beata Szczecina
21
6
21
11
H2H
15:00
MD 40+
Round 3
Piotr Kwieciński [1]
Maciej Żołnierzów
W
Jacek Lewandowski
Benno Raj
21
19
21
15
H2H
MD 40+
Round 3
Bartłomiej Drewicz
Bogdan Zianowicz
W
Łukasz Chojnacki
Medard Marcinkowski
21
18
13
21
21
13
H2H
MD 45+
Round 3
Waldemar Adamski
Sławomir Piechnik
Zbigniew Goldwasser
Robert Robakowski
W
6
21
16
21
H2H
MD 45+
Round 4
Adam Górniak [2]
Sławomir Kowalski
Tomasz Charkiewicz
Zbigniew Michalik
W
24
26
21
15
20
22
H2H
MS 45+ - Grupa 1
Round 2
Robert Bany
Andrzej Przytulski
W
17
21
13
21
H2H
15:30
MS 35+
Round 5
Dawid Krawiec [2]
W
Marcin Grzywacz
21
19
21
17
H2H
MS 35+
Round 5
Marcin Puciato [1]
W
Krzysztof Garbacz
21
12
21
10
H2H
MS 40+ - Grupa 2
Round 3
Mariusz Troszak [2]
W
Gustaw Dudka
21
9
21
17
H2H
WD 25+
Round 2
Iwona Ryśnik [1]
Aleksandra Żołnierzów
Justyna Grzybek [2]
Urszula Zielińska
W
10
21
14
21
H2H
WD 25+
Round 2
Antje Fleck
Beata Szczecina
Monika Krzykwa
Katarzyna Matys
W
19
21
13
21
H2H
WS 25+
Round 1
Alicja Kloch
Katarzyna Piekarz
W
7
21
7
21
H2H
16:00
MD 40+
Round 5
Paweł Januchowski [2]
Mariusz Troszak
W
Bartłomiej Drewicz
Bogdan Zianowicz
21
16
21
11
H2H
MD 40+
Round 5
Piotr Kwieciński [1]
Maciej Żołnierzów
W
Łukasz Chojnacki
Medard Marcinkowski
21
18
21
19
H2H
MD 45+
Round 5
Adam Górniak [2]
Sławomir Kowalski
W
Waldemar Adamski
Sławomir Piechnik
21
9
21
7
H2H
MD 45+
Round 5
Grzegorz Pilarski [1]
Andrzej Przytulski
W
Zbigniew Goldwasser
Robert Robakowski
21
14
21
12
H2H
MS 45+ - Grupa 1
Round 3
Benno Raj [1]
W
Robert Bany
21
6
21
15
H2H
16:30
WD 25+
Round 3
Justyna Grzybek [2]
Urszula Zielińska
W
Monika Krzykwa
Katarzyna Matys
21
12
21
11
H2H
MD 30+
Round 2
Damian Janiaczyk [1]
Adwin Putteeraj
Robert Aleksandrowicz [2]
Dawid Krawiec
W
22
24
19
21
H2H
MS 55+ - Grupa 2
Round 3
Jacek Żuromski [2]
W
Zbigniew Michalik
17
21
21
11
21
12
H2H
WD 25+
Round 3
Iwona Ryśnik [1]
Aleksandra Żołnierzów
W
Antje Fleck
Beata Szczecina
21
16
21
18
H2H
17:00
MS 40+ - Grupa 1
Round 2
Paweł Januchowski
W
Bogdan Zianowicz
21
10
18
21
21
19
H2H
MS 40+ - Grupa 2
Round 2
Gustaw Dudka
Bartłomiej Drewicz
W
13
21
15
21
H2H
MS 45+ - Grupa 2
Round 2
Sławomir Kowalski [2]
W
Grzegorz Pilarski [3]
21
13
21
5
H2H
MS 45+ - Grupa 2
Round 2
Arkadiusz Sawczyn
Walkover
Zbigniew Goldwasser
W
H2H
MS 45+ - Grupa 1
Round 3
Tomasz Charkiewicz [4]
W
Andrzej Przytulski
16
21
24
22
21
7
H2H
17:30
WS 25+
Round 1
Justyna Grzybek
W
Monika Krzykwa
21
12
21
15
H2H
MD 30+
Round 3
Damian Janiaczyk [1]
Adwin Putteeraj
Marcin Grzywacz
Marcin Puciato
W
12
21
7
21
H2H
MD 30+
Round 3
Robert Aleksandrowicz [2]
Dawid Krawiec
W
Tomasz Kuć
Krzysztof Polechajło
21
12
21
15
H2H
MS 55+ - Grupa 1
Round 3
Sławomir Piechnik [1]
Andrzej Struensee
W
15
21
8
21
H2H
18:00
MS 40+ - Grupa 1
Round 3
Jacek Lewandowski [1]
W
Paweł Januchowski
21
18
21
11
H2H
MS 45+ - Grupa 2
Round 3
Grzegorz Pilarski [3]
Zbigniew Goldwasser
W
11
21
14
21
H2H
18:30
WS 25+
Round 2
Justyna Grzybek
W
Alicja Kloch
21
6
21
4
H2H
WS 25+
Round 2
Katarzyna Piekarz
Monika Krzykwa
W
15
21
7
21
H2H
19:00
MS 40+
Final
Łukasz Chojnacki [3/4]
Adam Grzesiak [3/4]
W
17
21
10
21
H2H
MS 45+
Final
Tomasz Charkiewicz [4]
Sławomir Kowalski [2]
W
20
22
18
21
H2H
MS 55+
Final
Andrzej Struensee
W
Jacek Żuromski [2]
21
16
21
9
H2H
WS 25+
Round 3
Justyna Grzybek
W
Katarzyna Piekarz
21
13
21
16
H2H
WS 25+
Round 3
Alicja Kloch
Monika Krzykwa
W
4
21
4
21
H2H